تبلیغات

Download

باید شروع کرد - شب قدر ، شب نیایش و صعود،صعود به ملکوت اعلاء.(ما رو یادتون نره)
 
درباره وبلاگ


و خداوند عشق را آفرید...
رودها در جاری شدن،
و علف ها در سبز شدن معنی پیدا می كنند؛
كوه ها با قله ها،
و دریا ها با موج ها زندگی پیدا می كنند؛
و همه انسان ها با ع ش ق ...
فقط با عشق
پس بار خدایا!
بر من رحم كن؛
بر من كه می دانم ناتوانم رحم كن؛
باشد كه خانه ای نداشته باشم،
باشد كه لباس فاخری بر تن نداشته باشم،
باشد كه حتی دست وپایی نداشته باشم!
اما
نباشد...
هرگز نباشد...
كه در قلبم عشق نباشد...
هرگز نباشد...

*******
باید شروع کرد...
برای پیشرفت اسلام، تبلیغ اسلام و ظهور آقا امام زمان(عج) باید شروع کرد... از همین حالا... با هر ایده وکاری... نباید دست رو دست گذاشت... باید شروع کرد... برای زندگی بهتر، توکلی استوار تر و آخرت سعادت مندتر...
یا علی

مدیر وبلاگ : علی فرخی
نویسندگان
نظرسنجی
وبلاگو در کل چطور ارزیابی می کنید؟
جستجو


.

.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

Powered by WebGozar

باید شروع کرد
آنکه با نامش جهان آغاز شد××دفتر من هم به نامش باز شد
ضیافت قدر

شبهای قدر –که به فرموده بزرگی "حقیقت انسان ، نوازش بندگان ، وعده گاه آشتی جویان، هنگام ناز شیفتگان و راز دوستان»-است دیار عشق را پیموده است و اندک اندک به خانه دل دادگان قدم میگذارد؛ در حالیکه «امام عصر (عج) در این شب میزبان آسمانیان است و گروهی از فرشتگان در محضر جانشین خداوند در زمین امر و حکم خداوند را از صورت اجمال به تفضیل در می آورند.»

چه آنان که امام صادق (ع) می فرمایند: در شب نوزدهم ماه رمضان، تقدیر و در شب بیست و یکم تایید و در شب بیست و سوم تصویب اموری است که در طول سال تا شب قدر آینده تحقق خواهند یافت و خداوند بزرگ هرچه برای خلقش خواهد آن کند.

برای منتظران ظهور باطنی حضرت اما چنین شبهایی فرصت مغتنمی است برای سپردن عنان خویش به دست منجی عالم تا مگر چشم دل به شهود وجه نایل شود و به قول خواجه شیراز:

روح القدس ار باز مدد فرماید

دیگران هم بکنند آن چه مسیحا می کرد

در فرهنگ بسیاری از ملتها از شب و هر آنچه مظهر آن است به عنوان اموری نا پیدا و هراسناک و حتی اهریمنی یاد می شود اما در کنار این تصویر وهمناک شب الهام بخش تصویر دیگری از خویش نیز بوده است که در آن شاهد زایش نیکی ها و آراستگی ها هستیم. آنجا که می گویند: پایان شب سیه سپید است هم  از این روست که شب را رتجمان نیایش و زاری اهل دل می دانند و عارفان و سالکان آن را مظهری از عالم غیب و مرتبه یگینگی خداوند دانسته اند. خواجه عبدالله انصاری گفته است: ... گهی شب قرض و گاه روز بسط. اندر شب قبض هیبت و دهشت و با روز انس و رحمت. در حال قبض بنده را همه زادن است و خواهش از دل ریش و در حال بسط هم نازیدن.

براین اساس شب قدر را که امام صادق (ع) آن را قلب ماه رمضان میداند و در آن به روایت مشهور قرآن بر پیامبر نازل شده و شب حقیقت انسان است و به فرموده رسول الله (ص) درهای آسمان گشوده می شود... و اهالی راز و نیاز عیار خود را می یابند، اندازه ای است که آدمی بریا خویشتن می شناسد و آن را چونان گوهری تابناک می پرورد که بزرگان گفته اند: همه طالبان آستان، حق او می شنوند و از خود بی خبر. و این حکایت انسانی است که از حقیقت وجودی خویش آگاه است و می داند که از "احسن تقویم" به "اسفل السافلین" آمده است تا حجابها را کنار زدند و به دیدار یار نایل آید که به فرموده حق تعالی: یا ایها الانسان انک کادح الی ربک کدحا فملاقیه. یعنی ای انسان تو با تلاش و رنج یه سوی پرودگارت می روی و او را دیدار می کنی!

پس دست نیاز به سوی صاحب "ضیافت قدر" دراز می کنیم که:

همتم بدرقه راه کن ای طایر قدس

که دراز است ره مقصد و من نوسفرم

منبع: http://www.naslejavane90.mihanblog.com

التماس دعا از همگینوع مطلب : مناسبت، مذهبی، 
برچسب ها :


جمعه 28 مرداد 1390 :: نویسنده : علی فرخی